Çocuk Merkezli Aile Danışmanlığı

Çocuk Merkezli Aile Danışmanlığı2019-02-14T07:28:11+00:00

Project Description

Çocuk Merkezli Aile Danışmanlığı

Hamilelik haberiyle otomatik olarak o güne kadar üstlenmediğimiz bir rol üstleniriz. Hamilelik ya da çocuk bakımı ile ilgili araştırmalar yapılır, kitaplar okunur. Çünkü ebeveynlik doğuştan öğrenilen bir şey değildir. Bunu yapma zorunluluğunuz yoktur ama daha iyi bir ebeveyn olmak için kendimizi geliştirme ihtiyacı hissederiz.

Okumak, araştırmak elbette çok şey öğretir ancak çocuğun mizacı, karakteri, sizin davranış şekliniz, çevre gibi etkenler kitapların her zaman uygulanabilir olmadığını gösterebilir. çünkü her çocuk farklıdır. ortak sistemleri olsa da tepkileri, dayanıklılıkları, duygu ifade biçimleri farklı olabilir. Yani zaman içinde çocuğunuzla da öğrenirsiniz çocuk büyütmeyi. Süreç her zaman toz pembe değildir tabi.

Çocuğun hayatında her şeyi kontrol etme şansınız yok. Zaman zaman ebeveynler tarafında zaman da çevre faktörlerinden dolayı çocuğa nasıl davranacağımızı bilemeyebilirsiniz. Kendi bildiklerinizi uygulayıp işe yarayıp yaramadığını kontrol etmelisiniz. Her konuda ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bu sizin ebeveynliğinizin iyi veya kötü olduğunu göstermez.  İşe yaramayan davranışlarınızı değiştirmelisiniz. Nasıl davranacağınızı bilmiyorsanız bir ruh sağlığı uzmanına danışabilirsiniz.

İlerlememiş ve çocuğun ruh sağlığını etkilemeyen uyum sorunları, küçük davranış sorunları gibi alanlarda Çocuk Merkezli Aile Danışmanlığı durumu kontrol altına almanızda size rehber olacaktır. Aile çocuğu için danışır, süre aile ile ilerler.

 ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma 10:00 – 20:00
Cumartesi 10:00- 20:00
Pazar 10:00- 20:00

  +44(0) 1865 339665

ADRES

Randevu Al

Her konuda bana danışabilirsiniz. Randevu almak ya da aklınıza takılan sorular için çekinmeden aşağıdaki formu doldurup bana yollayabilirsiniz.
En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğim.