Çocuklarda Dikkat Eksikliği

Çocuklarda Dikkat Eksikliği2019-01-20T20:43:05+00:00

Project Description

Çocuklarda Dikkat Eksikliği

Dikkat eksikliği son zamanlarda ailelerin en çok danıştığı alanlardandır. Özellikle okula başlayan çocuklarda kendini belli eder. Çünkü o yaşa kadar çocuğun dikkatini toplaması bu kadar gerekmediğinden ayırt edilemeyebilir. Dikkat eksikliğinde dikkat edilmesi gereken ilk nokta yaştır. 6 yaşında bir çocukta ve 7 yaşında bir çocukta beklenen dikkat farklıdır. 7 yaş civarında okula başlamış bir çocuğun yavaş yavaş uyum sağlamasını ve en azından sınıftaki çoğunluk kadar  dikkatini toplayabilmesini bekleriz. Ancak her çocuk için uyum sürecinin ve şeklinin de değişeceğini unutmayalım.

Bazı çocuklar okula veya otoriteye uyum sağlamada diğerleri kadar kolay başarılı olamayabilirler. Burada çocuğu iyi tanıyor olmak ve uyum sağlamasını kolaylaştırmak gerekiyor. Aile burada kilit rolü üstleniyor. Aile çocuğun zayıf ve güçlü yönlerini bilmeli ki gerektiğinde hem çocuğa hem de çevre unsurlarına(sınıf öğretmeni, rehberlik öğretmeni gibi) yardımcı olabilsin. Her zaman olduğu gibi

 ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma 10:00 – 20:00
Cumartesi 10:00- 20:00
Pazar 10:00- 20:00

  +9(0) 555 102 38 73

ADRES

Randevu Al

Her konuda bana danışabilirsiniz. Randevu almak ya da aklınıza takılan sorular için çekinmeden aşağıdaki formu doldurup bana yollayabilirsiniz.
En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğim.