Online Terapi Nedir?

Online Terapi Nedir?2019-02-22T06:41:27+00:00
 • Online Terapi Nedir?

  Online Terapi psikologların yüz yüze yaptığı görüşmelerin sanal ortamda yapılmasıdır. Yüz yüze terapi temel görüşme tekniği olsa da teknolojinin hayatımızdaki yeri ve yaşam şartları elektronik ortamda görüşmelerin yapılmasını gerekliliğini doğurabiliyor.

 • Kimler Online Terapi Alabilir?

  Farklı sebeplerden bir psikologla yüz yüze görüşmeyen/görüşemeyen herkes online terapi alabilir. Zaman veya mesafeden dolayı psikoloğa gidemeyen ya da maddi olarak daha makul fiyatlara psikolojik destek almak isteyen kişiler online terapi alabilir.

 • Online Terapi Kimler İçin Uygun Değildir?

  Herhangi bir psikologdan alacağınız seanstaki etik kuralların hepsi online terapi seanslarında da geçerlidir. Psikologlar etik kurallar gereği intihar düşünesi olan, kendine ve başkalarına zarar verme düşünesi olan danışanlarını psikiyatriste yönlendirmeliler. Bu yüzden online terapi intihar düşünceniz varsa veya kendinize ya da başkasına zarar verme düşüncesi olan insanlar için uygun değildir.

 • Online Terapi Süreci Nasıl İşler?

  Online Terapi, yüz yüze yapılan görüşmeden farksızdır. İnternet üzerinden istediğiniz tarih ve saate randevu alın. Ödemesini yaptıktan sonra tarafınıza dönüş yapılacak. Randevu onaylandıktan sonra randevu saatinde görüşme gerçekleştirilir. İptal şartlarını randevu sayfasındaki Şartlar ve Koşullar kısmından detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

  Yüz yüze terapiden farkı Online Terapide ücretin önceden yatırılması gerekmektedir. Bu iki tarafın haklarını korumak içindir. Randevunuzu iptal koşulları kapsamında iptal etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede iade işlemi gerçekleşecektir. Onun dışındaki tüm kurallar yüz yüze terapi ile aynıdır. Online Terapide de bilgiler tamamen gizli kalacaktır. Görüşmeler hiçbir şekilde kaydedilmeyecektir. Bilgi veya görüntüler 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacaktır.